2 листопада 2011 року колектив Якушинецької СЗШ І-ІІІ ст. – гімназії гостинно приймав учителів інформатики району.

Тема семінару «Про виконання «Державної цільової програми впровадження у навчально-виховний процес ЗНЗ інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків» на період до 2015 року» у закладах освіти Вінницького району».

На початку слово взяла директор Професійної комп’ютерної школи «Гарант» м. Вінниці Гоголь Вікторія Володимирівна. Вона презентувала 24-годинну програму підготовки вчителів. Було наголошено, що по закінченню курсу слухачам буде видано сертифікат володіння ІК технологіями на рівні «Користувач - Початківець». Особливо актуальною подібна форма роботи може бути в школах в яких немає педагогів-фахівців з інформатики.

У виступі куратора методичного об’єднання учителів інформатики, завідувача ЦІТЗЗОВР Мельника Т.С. було відзначено, що форма роботи «вчитель – вчитель» може мати місце у кожній обладнаній НКК та інтернетом школі. В якості тьюторів можуть виступати самі учителі інформатики, при умові володіння ними вищеназваними технологіями на рівні активного користувача або експерта.

Були роздані брошури з методичними рекомендаціями щодо складання планів роботи консультаційних центрів та критеріями визначення рівня володіння педагогічними працівниками ІК технологіями.

Також, було наголошено про 2-х годинні семінари-практикуми з ІКТ, розроблені ЦІТЗЗОВР та Вінницьким РНМК, серія яких була розпочата в 2010 році на базі Агрономічненської СЗШ І-ІІІ ст. Цільовою аудиторією цих семінарів також є педагоги району різних фахів.

Голова методичного об’єднання - Мицик Сергій Дмитрович, учитель інформатики Некрасовської СЗШ І-ІІІ ст. – зачепив болючу тему планування варіативної складової курсу інформатики. Було наголошено на обов’язкове використання схвалених Міністерством програм та вимогах до оформлення документації.

Жваве обговорення викликали питання пов’язані з календарним плануванням курсу інформатики, викладанням алгоритмізації в старшій школі та проблемах підготовки до олімпіад.

Про впровадження ІК технологій в Якушинецькій школі- гімназії поділився досвідом Лукашев Вадим Сергійович, випускник цього навчального закладу, він довгий час працював дизайнером на поліграфічних підприємствах і на практиці знає всі проблеми сучасної комп’ютерної справи. А саме, ним було розвинуто локальну мережу закладу та впроваджено альтернативну операційну систему Linux на базі наявного комп’ютерного парку школи.

Було вказано на переваги ОC Linux і рекомендовано (особливо тим навчальним закладам де є швидкісний інтернет) впроваджувати його у роботі.


Далі Вадим коротко спинився на перспективах перебудови локальної мережі закладу. Він запропонував розглянути можливість побудови мережі навчального закладу на основі серверу під управлінням. Це б дало можливість урегулювати питання політик доступу до глобальної мережі, оптимального розподілу трафіку, а також корінне удосконалення процесу передачі великих масивів даних через FTP протокол.

Виступ Вадима Лукашева був сприйнятий з інтересом, було багато питань по суті. Якушинецька гімназія може стати першою в районі Linux-школою і далі плідно розвивати це цікаве діло.

На завершення роботи учасники семінару поділитись софтом, документами, дидактичними матеріалами та ідеями, отримали рекомендації та повідомлення про олімпіади та районні методичні заходи .


НАГАДУЄМО:

  • про перевірку стану виконання «Програми 100 відсотків…» в закладах освіти (перша декада грудня 2011 року)
  • про перевірку роботи факультативів та гуртків з інформатики за І півріччя (третя декада грудня 2011 року)
  • наступне засідання МО учителів інформатики відбудеться під час ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з інформатики в НВЗ «ЗОШ І-ІІІ ст.- ліцей смт Стрижавка.»
Хостинг від uCoz